Българка стана световна вицешампионка в биатлона

17:57, 27 яну 20 / Спорт 25 3811 Шрифт:

Голям успех за България в женския биатлон. Милена Тодорова спечели сребърен медал в индивидуалния старт на световното първенство за младежи и девойки в Ленцерхайде (Швейцария).

22-годишната ни състезателка допусна три грешки в четирите си стрелби, но се пребори за втората позиция, въпреки трите наказателни минути, съобщава bTV.

Осем българи стартират на Eвропейското по биатлон

С 1,07,09 минута по-бърза бе рускинята Анастасия Халиулина, която обаче не безупречна в стрелбата, справяйки се с всички 20 мишени. Бронза завоюва представителката на домакините Ами Базерга. Тя сбърка два пъти при стрелбата и завърши на 8,1 секунди от Тодорова.

Българката бе най-бърза от всички биатлонистки. Мария Здравкова влезе в топ 25 на дисциплината, а Любомира Пехливанска не завърши.