Ливърпул запази шансовете си за рекорди във Висшата лига

21:56, 05 юли 20 / Спорт 25 2355 Шрифт:
Topnovini Редактор: Topnovini

Отборът на Ливърпул победи Астън Вила с 2:0 у дома в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Бирмингамския тим остава в зоната на изпадащите в английския футболен елит.

Головете бяха отбелязани в края на мача. Садио Мане откри в 71-ата минута, а влезлия като резерва Къртис Джоунс се разписа в 89-та за крайното 2:0.

Ливърпул междувременно е с 89 точки и запазва шансовете си да счупи рекорда на Манчестър Сити по точки (100), както и да бъде първият отбор в ерата на Висшата лига със 100-процентова успеваемост у дома - през настоящата кампания "мърсисайдци" нямат загуба на "Анфийлд".

През първото полувреме гостите затрудниха шампиона и имаха повече шансове за гол, но така и не успяха да реализират.

В следващия кръг Ливърпул ще играе с Брайтън, а Астън Вила приема Манчестър Юнайтед, който показва забележителна форма.