Григор Димитров на четвъртфинал в Рим

14:42, 18 сеп 20 / Спорт 25 3015 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Рим след обрат срещу италианеца Яник Синер. 15-ият в схемата българин спечели мача с 4:6, 6:4, 6:4, а за място на полуфиналите ще спори с победителя от двубоя между Денис Шаповалов и Юго Юмбер, съобщи bTV.

Срещата започна по неприятен начин за първата ни ракета. Димитров допусна пробив още в първия си сервис гейм, който не успя да навакса до края на частта. 19-годишният Синер, който участва с "уайлд кард", имаше възможност да направи и втори брейк, но в крайна сметка поведе в резултата след 6:4.

Втората част започна с размяна на пробиви. Опитът на 29-годишния хасковлия му помогна в някои ключови разигравания и при 5:4 той направи важен втори брейк в сета, за да изравни частите - 1:1.

В решителния трети сет Димитров започна по-уверено и бързо поведе с 3:1. Младокът се посъвзе и спечели гейма, в който българинът вече сервираше за мача. Все пак Григор сложи точка на спора в мача с петия си мачбол за 6:4.

Най-доброто класиране на Григор на Мастърса в Рим е полуфинал през 2014 г. Тогава родният тенисист губи от Рафаел Надал с 2:6, 2:6.