Роналдо стана голмайстор №1 в историята на европейските първенства

08:31, 16 юни 21 / Спорт 25 3228 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

Португалската мегазвезда Кристиано Роналдо стана голмайстор номер едно в историята на европейските първенства по футбол с двата си гола във вратата на Унгария за победата с 3:0 на Евро 2020.

Роналдо има 11 попадения при рекордните си пет участия на еврофинали, а втори в класацията е френската легенда Мишел Платини.

Ериксен пусна снимка от болницата

Актуалният европейски шампион Португалия стартира с победа участието си на първенството, като надви Унгария с 3:0. Пред 60 000 зрители в 84-ата минута Герейро откри резултата, а три минути по-късно Кристиано Роналдо от дузпа реши изхода от мача. В добавеното време на срещата Роналдо отново се разписа за класическото 3:0.

По този начин Роналдо се превърна в първия футболист в историята, участвал на пет европейски първенства, вкарал гол на пет европейски първенства, както и голмайстор номер едно в историята на европейските първенства с 11 гола, два повече от досегашния рекордьор Мишел Платини, пише „Медияпул“.