Италия е новият волейболен крал на Европа

09:03, 20 сеп 21 / Спорт 25 2001 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

Италия е новият европейски шампион по волейбол при мъжете. „Скуадрата“ победи Словения с 3:2 гейма (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11) и спечели седмата си титла на Стария континент.

Годината е изключително успешна за Италия. По-рано през месеца женският национален отбор по волейбол също стъпи на европейския връх, а футболният тим отвя конкуренцията на Евро 2020.

Титлата е първа за мъжете на Италия от 2005 г. През 2019 г. „адзурите“ отпадаха на 1/4-финал.

Германия изхвърли България от Евроволей 2021

Разочарованието е огромно за симпатичния отбор на Словения, който загуби втори пореден еврофинал и общо трети в историята си. Словенците играха вдъхновено и се бяха устремили към първата си титла, когато в края на четвъртия гейм треньорът на съперника направи ключова смяна с пускането в игра на резервния диагонал Юри Романо. Именно той и 19-годишният Микелето имаха основна заслуга за изпращането на мача в тайбрек и неговото спечелване.

Фердинандо Де Джорджи атакува титлата с най-младия състав на това първенство - 24 години. По пътя към златото „адзурите“ не записаха загуба, като пометоха и България в груповата фаза. Най-резултатен за успеха бе Даниеле Лавия с 21 точки, а Алесандро Микелето добави 17, пише bTV.

За MVP на Евроволей 2021 бе определен капитанът на Италия Симоне Джанели.