"Сините феи" загряха за Еврокупата с разгром над "НСА" в Русе

19:38, 29 ное 15 / Спорт 25 930 Шрифт:
"Дунав 8806" победи "НСА" със 104:49 (34:9, 27:17, 24:9, 19:13) в мач от шестия кръг на баскетболното първенство при жените. Двубоят се игра в залата в русенския квартал "Здравец".

Двубоят започна очаквано по-добре за домакините. Не бяха изминали и 5 минути когато активът на русенския отбор вече бе 20 точки срешу скромните 3 за неговия съперник. След 10 минути игра вече дунавският аванс набъбна на 25 точки за 34:9.

До почивката сценарият бе подобен, което позволи на почти всички дунавки да получат равен шанс за изява. Почивка единствено получиха две от националките в отбора Зорница Костова и Радостина Димитрова. Все пак гостите успяха да демонстрират по-точна стрелба и на полувремето резултатът бе 61:26.

Русенският състав намали значително оборотите след подновяването на играта. Въпреки това 10 минути преди края таблото показваше 85:36 в негова полза, а финалната сирена отмери 104:49 за "сините феи".

Най-резултатна за "победителките" бе Биляна Степанович, която записа дабъл дабъл с 24 точки и 16 точки. Цветомира Шаренкапова добави 18 т., 8 асистенции, 6 борби и 4 откраднати топки. За по-малко от 12 минути игра пък Дженифър Брандън се отчете със 17 т. и 10 борби. За гостите Мария Светославова вкара 20 точки, а с 18 т. и 10 борби пък бившата дунавка Мирена Денчева записа дабъл дабъл.

Преди това баскетболистите на "Дунав" записаха седма загуба след 54:101 (12:29, 21:19, 11:35, 10:18) срещу ССК "Икономически университет" - Варна в залата в квартал "Здравец".

В следващия кръг от родното първенство "Дунав 8806" гостува на "Нефтохимик 2010" на 6 декември от 18 ч. Междувременно русенският състав ще изиграе и третото си домакинство от турнира за Еврокупата на ФИБА - срещу "Истанбулски университет" на 3 декември от 18 ч. в "Булстрад Арена".

Мъжкият тим на "Дунав" пък гостува на "Делфин" в бургаската зала "Бойчо Брънзов" на 6 декември.