Сребро за сливенската атлетика от Балканиадата в Истанбул (снимки)

17:49, 28 фев 16 / Спорт 25 857 Шрифт:
Два сребърни медала спечелиха атлети от Сливен на Балканиадата в зала за мъже и жени в Истанбул.

В  най-добрия си опит на троен  скок Момчил Караилиев се приземи на 16.23 метра, резултат, който му осигури втората позиция в дисциплината.

При жените в тласкането на гюле Радослава Мавродиева прати уреда на 17.99 метра. Постижението й стигна за сребърното отличие.

Юношата Живко Стоянов премери сили в по-голямата възрастова група на 400 м. Силите му го доближиха до личния резултат в зала, след като измина дистанцията за  49.67 сек.

Възпитаникът на сливенската школа, сега състезаващ се за СК „Павел Павлов” Георги Иванов зае четвъртото място на тласкане на гюле  с постижение от 19.44 метра.

На шампионата в Истанбул България спечели общо седем медала, от които 1 златен, 3 сребърни и 3 бронзови.

Най-добрата българска атлетка за 2015 г. Габриела Петрова  без конкуренция взе титлата на троен скок с  14.32 метра. Освен сливенските атлети със сребро се поздрави и Силвия Дънекова на  1500 м  с 4:13.80 мин.

С бронзови отличия се завърнаха Денис Димитров на  60 м 6.78 сек,  Андриана Бънова на троен скок с 12. 99 метра  и Милена Миткова на скок дължина с 6.17 метра.

От младите атлети впечатление направи Диляна Минкина. Тя се класира на четвърто място на 1500 м, но резултатът й се равнява на нов национален рекорд за девойки в зала, след като финишира за 4:21.13 мин. Старият рекорд при девойките бе на сливналийката  Олга Желева  от 4:22.98 мин, поставен през 1990 г.

На Балканския шампионат в Истанбул участваха 240 атлети, представители на 16 държави.