„Дунав“ се завърна в елита с равенство

23:07, 30 юли 16 / Спорт 25 860 Шрифт:
„Дунав“ завърши 0:0 с „Верея“ Стара Загора в първия си мач във футболния елит на България след 25-годишно прекъсване.

„Драконите“ започнаха по-активно, но постепенно отстъпиха инициативата на гостите. Диян Димов, Мирослав Будинов, Спас Георгиев и Юлиан Ненов бяха по-активни при русенските атаки. Гостите пък разчитаха много на Елиаш да Силва и Педро Еуженио при организацията на своето нападение.

Ударите към двете врати обаче бяха предимно в обсега на вратарите Мартин Луков и Пламен Колев, като опасни стрелби на Димов и Ненов не намериха вратата на „Верея“. Така на почивката двата отбора се оттеглиха при 0:0 на полувремето.

След подновяването на играта първото по-сериозно положение дойде пред дунавската врата. Педро Еуженио се измъкна от отбраната отдясно в 48-ата минута и стреля опасно в близкия ъгъл, но Луков спаси. Малко по-късно той трябваше да се намесва и при стрелба на Амаду Сукуна.

Изстрел на Ивайло Раденцов след многоходова русенска атака в 60-ата минута мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 69-ата минута отново Еуженио затрудни максимално русенската отбрана, но тя успя да се справи с предизвикателството, след като Луков бе преодолян. При ответната атака центриране отляво отиваше към Ненов, който бе непокрит на границата на малкото наказателно поле, но Мунин със сетни усилия предотврати попадение, избивайки в ъглов удар.

Последваха още няколко опасности пред старозагорската врата, но до попадение не се стигна до 3-ата минута на добавеното време, когато топката премина голлинията, но голът бе отменен заради засада.

Във втория кръг на Първа лига „драконите“ гостуват на „Нефтохимик“ на 5 август, петък, от 19 ч. на стадион „Лазур“ в Бургас.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (61 мин. - Свтослав Читаков), Спас Георгиев (52 мин. - Николай Колев), Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов (74 мин. - Васил Шопов), Мирослав Будинов.

„Верея“ Стара Загора: Пламен Колев, Здравко Запрянов, Владимир Зафиров,Илия Мунин, Костадин Слаев, Амаду Сукуна (87 мин. - Александър Якимов), Александър Пашценко (46 мин. - Момчил Цветанов), Елиаш да Силва, Педро Еуженио, Георги Ангелов, Васил Калоянов (74 мин. - Методи Костов).