"ЦСКА II" изпусна точки срещу "Етър" в зрелищен трилър

19:39, 30 апр 17 / Спорт 25 724 Шрифт:

"ЦСКА II" загуби с 2:3 от кандидата за промоция в Първа лига "Етър", предаде официалният сайт на "червените". Мачът започна изключително неприятно за армейците, които инкасираха попадение още във втората минута. След това обаче червените се вдигнаха на щурм и буквално натикаха съперника в неговата половина. Отлични възможности се откриха пред Тонислав Йорданов и Милчо Ангелов, които обаче пропуснаха. Гостите от своя страна имаха възможност за втори гол, но Конов бе блестящ срещу останал сам срещу него нападател. В добавеното време на първата част логиката все пак възтържествува и Никола Колев изравни с премерен удар.

Втората част започна със страхотен удар на Йорданов, който бе спасен от Акалски. В 58 минута гостите отново излязоха напред след грешка в армейската отбрана. Само четири минути по-късно Тонислав Йорданов за пореден път възстанови равенството в мача с уникален прехвърлящ удар извън наказателното поле. След това мача се превърна в истинска гладиаторска битка, в която "Етър" имаха повече късмет. 10 минути преди края Тодор Колев донесе победата на гостите с удар от близко разстояние. В добавеното време на мача се стигна и до сериозна разправия на терена, след която Станоев получи директен червен картон.

След този мач отборът на „Етър” дръпна с 5 точки аванс на върха и е съвсем близо до влизане в елита. „Витоша“ (Бистрица) пък падна у дома от „Локомотив“ (Сф) с 0:2 и изостава вече на 9 точки.