"Витоша" (Бистрица) загуби у дома от "Локомотив" (София)

20:57, 30 апр 17 / Спорт 25 572 Шрифт:

Отборът на "Витоша" (Бистрица) допусна загуба като домакин на "Локомотив" (София). В двубой от 26-ти кръг на Втора лига тимът на Костадин Ангелов отстъпи с 0:2 на водените от Явор Вълчинов столични “железничари”. Попаденията за тима от “Надежда” паднаха още през първата част. Мики Орачев откри резултата в 14-ата минута, а в 35-ата Евгени Зюмбюлев удвои.

Загубата отдалечи "Витоша" от лидерите в подреждането "Етър" и "Септември". “Болярите” спечелиха трудно с 3:2 гостуването си на дубъла на "ЦСКА-София", събраха 55 точки в актива си и увеличиха на пет точки преднината си пред втория Септември.

Със своите 46 пък бистричани вече са на цели девет точки от “виолетовите” и на четири от тима от Драгалевци.

Нещо повече, третата позиция на Витоша - последната, даваща право на участие в бараж за влизане в Първа професионална лига, е сериозно застрашена от намиращите се в непосредствена близост състави на "Созопол" и "Поморие".

"Витоша" (Бистрица) - "Локомотив" (София) 0:2