Роналдо с първи червен картон в Шампионската лига

09:50, 20 сеп 18 / Спорт 25 1619 Шрифт:

Кристиано Роналдо беше изгонен за първи път в Шампионската лига при дебюта му за "Ювентус" в надпреварата, но въпреки това италианският първенец стигна до успех с 2:0 на терена на "Валенсия" в група "Н".

Роналдо, който е водещ реализатор в турнира със 121 гола, получи пресилен директен червен картон в 154-ия си мач от германския рефер Феликс Брих, след като леко побутна по главата Джейсън Мурийо при една ситуация в наказателното поле на домакините. Португалецът напусна разплакан терена.

В края на първото полувреме "Юве" поведе с попадение на Миралем Пянич от дузпа, отсъдена за фаул на Дани Парехо срещу Кансело. В 51-ата минута Пянич удвои отново от бялата точка, след като Мурийо бутна в гръб Леонардо Бонучи в наказателното поле. Валенсия също получи дузпа в добавеното време, но Парехо не успя да преодолее Войчех Шчесни.