България започна със загуба във втората фаза на световното първенство

12:39, 07 окт 18 / Спорт 25 1554 Шрифт:

Женският национален отбор започна със загуба участието си във втората фаза на Световното първенство по волейбол в Япония.
В първия си мач от Група F тимът ни отстъпи на действащия носител на трофея САЩ с 0-3 (16-25, 17-25, 11-25).

В началото на геймовете „Лъвиците“ бяха равностойни на своя съперник, но постепенно американките поеха контрола върху случващото се на полето и се поздравиха с 6-ия си успех на шампионата от също толкова срещи.

С най-голям актив на състава ни завърши Нася Димитрова, която отбеляза 11 точки. Мирослава Паскова добави девет, а Гергана Димитрова приключи с осем. За победителките Кимбърли Хил реализира 13.

Загубата е четвърта за България в турнира, като с две победи и шест точки нашите момичета заемат 8-о място в своя поток. В понеделник от 4:40 часа българско време, волейболистките водени от Иван Петков излизат срещу Русия.