Решена ли е титлата във Формула 1?

22:46, 07 окт 18 / Спорт 25 1430 Шрифт:

След безапелационната победа на Люис Хамилтън в състезанието за Голямата награда на Япония преднината му пред Себастиан Фетел във временното класиране за Световния шампионат вече е 67 точки. До края на сезона има още четири старта - в САЩ, Мексико, Бразилия и Абу Даби и Люис Хамилтън трябва просто да спечели само 8 точки повече от Себастиан Фетел, за да се поздрави с 5-та световна титла.

В най-високотехнологичния спорт на планетата има много неща, които могат да се объркан, но Хамилтън е толкова спокоен и уверен в действията си през последните месеци, че е много малко вероятно да очакваме негови груби грешки. Същото важи и за екипа на Мерцедес. Независимо от определени колебания в спортен и технологичен план в първата част на сезона, сега Мерцедес доминират категорична над директните си съперници от Ферари.

По всичко изглежда, че новият Световен шампион ще е старият и ще спечели титлата си още в следващия старт, който ще е на любимата му американска територия.

Стартът за Голямата награда на САЩ ще се проведе на 19-21 октомври на пистата в Остин, Тексас.