Манчестър "Юнайтед" победи "Борнемут" след обрат

16:49, 03 ное 18 / Спорт 25 1244 Шрифт:

Отборът на Манчестър „Юнайтед“ стигна до победа с 2:1 в обрат при гостуването си на „Борнемут“ в двубой от 11-ия кръг на английското първенство. Победа дойде след попадение в добавенето време.

Алексис Санчез застана на мястото на Ромелу Лукаку, който в последните мачове остана пасивен, изключвайки някои добри отигравания.

„Борнемут“ пое инициативата в първите минути на двубоя и заслужено стигна до гол във вратата на „Червените дяволи“. Попадението реализира Калъм Уилсън (11‘), но французинът Антони Марсиал изравни в 35-ата минута.

Второто полувреме отново започна със силни минути на „Борнемут“, но "Червените дяволи" имаха положения и след няколко добри спасявания на Де Хеа достигнаха до пълния обрат.
Във втората минута на добавеното време „Юнайтед“ стигна до пълен обрат. Погба центрира отляво, а Рашфорд успя да овладее и да стреля отблизо, за да реализира победния гол - 1:2.

След този успех Юнайтед се изравни по точки с днешния си съперник. Двата тима имат по 20 точки, но "черешките" заемат шестата позиция с по-добра голова разлика.