"Манчестър Юнайтед" постигна осмата си поредна победа срещу "Арсенал"

10:37, 26 яну 19 / Спорт 25 1050 Шрифт:

„Манчестър Юнайтед“ победи „Арсенал“ с 3:1 в 1/16 финалите на ФА Къп. Срещата се състоя в Лондон в петък (25 януари).

Алексис Санчез откри резултата в 31-ата минути а Джеси Лингард удвои за „Червените дяволи“ само 120 секунди по-късно. Ромелу Лукаку асистира и за двете попадения.
Пиер-Емерик Обамеянг върна едно попадение за „Артилеристите“ през 43-ата минута, а тимът можеше да се оттегли на почивката и при резултат 2:2, но късмет и добри намеси в защита спасиха отбора от Манчестър.

В 73-ата минута Ромеро отрази бомбен изстрел на Лаказет, после далечен удар на Гранит Джака мина далеч от целта. В 82-ата минута Юнайтед сложи точка на спора. При бърза контра Чех отрази шут на Погба, но резервата Антони Марсиал оформи крайното 3:1.

За „Манчестър Юнайтед“ мачът бе осми под ръководството на норвежеца Оле Гунар Солскеяр, а отборът записа и осмата си поредна победа.