"Барселона" прекъсна поредица от осем победи в шампионата с равенство срещу "Валенсия"

11:31, 03 фев 19 / Спорт 25 1154 Шрифт:

Шампионът на Испания „Барселона“ завърши 2:2 срещу „Валенсия“ в домакинския си двубой от 22-ия кръг на първенството.

Гостите поведоха с 0:2 още през първата част. Кевин Гамейро откри резултата в 24-ата минута, а Даниел Парехо удвои от дузпа в 32-ата минута.
Герой за каталунците отново бе аржентинската суперзвезда Лионел Меси. В 39-ата минута Меси върна едно попадение от дузпа, а до края на първата част футболистите на „Барселона“ пристиснаха опонента си в собственото им наказателно поле.

В 64-ата минута отново Меси изравни за 2:2. До края на двубоя каталунците дадоха всичко от себе си, за да достигнат до девета поредна победа, но организирана игра в защита на „Валенсия“ попречиха това да се случи.

"Барселона" заема първо място в класирането и след 22 мача има 50 точки. "Валенсия" е седма с 30 точки.

Днес (03 февруари) „Атлетико Мадирд“ се изправят срещу „Реал Бетис“ и при победа ще намалят преднината на „Барселона“ само на три точки.