Системата за напояване на трева предизвика хаос по време на футболен мач в Англия

12:35, 24 фев 19 / Спорт 25 1127 Шрифт:

Системата за напояване на тревните площи на стадионите на отборите от Английската висша лига предизвика истински хаос по време на двубоят между „Борнемут“ и „Улвърхамптън“.

Мачът бе изключително динамичен, спорен и напрегнат и без намесата на пръскачките - съдията Роджър Ийст отсъди три съмнителни дузпи в двубоя, който завърши при резултат 1:1.

Системата за напояване се включи в добавеното време на второто полувреме докато играчите, все още бяха на терена. Те бяха „леко понамокрени“, но това облекчи напрежението в заключителните минути на двубоя.

Съдията бе принуден да спре инерцията на играта, докато двата тима се бореха стремглаво за победния гол.