Българите се пребориха за точка в Прищина

23:48, 25 мар 19 / Спорт 25 1139 Шрифт:

България стигна до равенство 1:1 като гост на Косово във втория си мач от квалификациите за европейското първенство през 2020. Така "лъвовете" спечелиха втора точка в група 1 на пресявките, където убедителен лидер в фаворитът Англия. Островитяните разбиха Черна гора с 5:1 в другия мач тази вечер.

В Прищина първата добра възможност се откри пред тима на Петър Хубчев. Още във 2' капитанът Ивелин Попов се измъкна, но вместо да навлезе в наказателното поле опита да търси изненадата. Далечният му удар обаче не затрудни стража Мурич.

Косово отговори в 9', когато Милот Рашица бе изведен зад гърба на българската отбрана и преодоля вратаря Николай Михайлов, но притичалият Антон Недялков успя да избие топката.

До почивката домакините имаха инициативата, въпреки това "лъвовете" поведоха в 39'. Тодор Неделев центрира от корнер, а Васил Божиков се разписа с глава. Националите посветиха попадението на съотборника си Ивайло Чочев, който получи тежка контузия в първия мач с Черна гора и ще бъде извън терените поне 6 месеца.

Втората част започна с очакван домакински натиск. Косово изпусна страхотен шанс в 55', когато бранителите ни оставиха Мурики да отправи удар от удобна позиция, но топката се отби в гредата. Тимът на Бернар Шаланд обаче все пак изравни 6 минути по-късно чрез Арбер Зенели.

В оставащия повече от половин час "лъвовете" предимно се бранеха, а селекционерът Петър Хубчев направи две дефанзивни смени, пускайки в игра Петър Занев и Валентин Антов. Все пак на терена се появи и младия нападател Мартин Минчев.

Косово: 12. Ариянет Мурич; 15. Мергим Войвода, 13. Амир Рахмани, 3. Фидан Алити, 17. Бенямин Кололи; 6. Хекуран Криезиу, 5. Херолинд Шала; 7. Милот Рашица, 9. Берсант Целина, 10. Арбер Дзенели; 18. Ведат Мурики

България: 13. Николай Михайлов; 2. Страхил Попов, 5. Николай Бодуров, 15. Васил Божиков, 14. Антон Недялков; 6. Симеон Славчев, 7. Георги Костадинов; 8. Тодор Неделев, 20. Кристиян Малинов, 9. Спас; 10. Ивелин Попов