ЦСКА победи "Осиек", продължава в третия квалификационен кръг на Лига Европа

07:00, 02 авг 19 / Спорт 25 1401 Шрифт:

Драма с дузпи прати ЦСКА в третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" изхвърлиха хърватския "Осиек" и пратиха в екстаз 700 свои фенове по трибуните на стадион "Градски врът".

Редовното време приключи при 1:0 в полза на домакините. Попадението отбеляза Майсторович с глава в 28-ата минута. Централният защитник изпревари Томаш при центриране отдясно и прати топката в близкия ъгъл на Черниаускас.

Малко преди почивката гол на Томаш бе правилно отменен заради засада. В 51-ата минута Соу отправи опасен изстрел, но не намери очертанията на вратата.

В продълженията ЦСКА бе по-опасният отбор, но Соу пропиля чудесна възможност да нанесе решителен удар, предаде bTV. "Червените" претендираха и за дузпа за поваляне на резервата Тони Уот, но реферът остана безмълвен.

При дузпите играчите на Осиек направиха два пропуска срещу само един за българския тим. Нервите не Жеферсон не издържаха, но Тиаго, Керип, Бодуров и Соу поразиха вратата на домакините. Черниаускас блесна с чудесно спасяване срещу Бочкай, а Шкорич прати топката високо над гредата.

Така треньорът на ЦСКА Люпко Петрович си тръгва като победител от града, където направи дълга кариера като футболист и наставник. Следващият съперник на тима е украинският "Зоря" Луганск.

Петрович поднесе няколко изненади в стартовия състав. Най-голямата бе включването на дебютанта Раул Албентоса. Испанският защитник бе привлечен последен от новите попълнения и дотук нямаше записана нито минута. Отдясно на защитата действаше Петър Занев, който по принцип играе отляво. Евандро, който отбеляза единственото попадение в първата среща, остана извън групата заради заболяване.

В крайна сметка тактиката на сръбския специалист, извел "Цървена звезда" до КЕШ, проработи по план и ЦСКА е в третия квалификационен кръг на турнира за втори пореден сезон. Миналата година непреодолимо препятствие се оказа датският "Копинхаген".