Гарбине Мугуруса и Симона Халеп на полуфинал в Мелбърн

08:51, 29 яну 20 / Спорт 25 2633 Шрифт:

Гарбине Мугуруса победи Анастасия Павлюченкова в два сета и се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Испанската тенисистка се наложи над рускинята със 7-5, 6-3 за 1 час и 35 минути, съобщи БГНЕС. Резултатът в срещите между двете стана 5-1 в полза на испанката.

"Определено се приспособих към обстоятелствата. Понякога не се чувстваш добре, но се бориш и оставаш в играта. Първият сет беше много тежък, продължи около един час. Той беше много важен и се радвам, че го спечелих", коментира Мугуруса.

Джокович срещу Федерер на полуфинал в Мелбърн

За място във финала Мугуруса ще играе с румънката Симона Халеп, която в своя четвъртфинален мач разгроми естонката Анет Контавейт с 6-1, 6-1.

Двукратната шампионка от „Големия шлем“ и финалистка от 2018 година Симона Халеп се нуждаеше от само 54 минути, за да наложи категорично превъзходството си над дебютантката в четвъртфинали на турнира.