Роналдо и Дибала поведоха Ювентус към преднина в Серия А

21:20, 04 юли 20 / Спорт 25 2572 Шрифт:

Ювентус победи Торино у дома в мач от 30-ия кръг на италианския футболен шампионат. Срещата завърши при резултат 4:1.

Победните голове бяха отбелязани от Пауло Дибала, който откри резултата в 3-ата, Хуан Куадрадо (29) и Кристиано Роналдо (61), a Кофи Джиджи си вкара автогол. Почетният гол за гостите бе дело на Андреа Белоти от дузпа в края на полувремето, и така на почивката авансът на „Старата госпожа“ бе крехък.

За вратаря на Ювентус Джанлуиджи Буфон този мач беше 648-и в Серия А, с което той изпревари досегашния рекордьор Паоло Малдини. Защитникът на Ювентус Леонардо Бонучи днес изигра 400-ия си мач за клуба във всички турнири.

Така, възпитаниците на Маурицио Сари, които са в серия от седем поредни победи, дръпнаха със седем точки пред втория в таблицата Лацио, който по-късно приема у дома Милан в дербито на кръга. Торино е 15-и с 31 точки, на шест от зоната на изпадащите.

Италианското първенство бе подновено на 20 юни. Мачовете се провеждат на празни трибуни в съответствие с необходимите мерки за предотвратяване на разпространението на коронавирус.

Най-вълнуващите срещи от Серия А се предават пряко за българските зрители по MAX Sport 3.