ЦСКА оглави класирането след труден успех срещу „Ботев“ Враца

21:12, 22 авг 20 / Спорт 25 1867 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

Отборът на ЦСКА записа втора победа от началото на сезона и излезе начело във временното класиране на Първа лига. "Червените" спечелиха с 2:1 гостуването си на "Ботев" Враца в мач от 3-ия кръг на шампионата и събраха 7 точки. Врачани остават шести с 3 пункта, съобщи bTV.

Тимът на Стамен Белчев започна много добре срещата и още с първата атака можеше да открие резултата. Али Соу остана сам срещу вратаря на домакините Костов, но той изби удара му.

Все пак в 17-ата минута "червените" поведоха. Греъм Кери центрира, а Рафаел Енрике вкара с глава за 1:0.

Играчите на Тони Здравков опитаха преса в последните минути на първата част и така стигнаха до изравняване. Зехиров опита да центрира, но се получи удар от малък ъгъл. Бусато изби трудно, но точно на крака на Даниел Генов, който вкара топката във вратата за 1:1.

След почивката ЦСКА натисна и в 72-ата минута Тиаго намери Али Соу зад гърба на отбраната на домакините. Нападателят се справи с Керчев и прати топката над плонжа на Костов за 2:1.