Багата на върха в тежка категория на UFC

12:00, 12 ное 20 / Спорт 25 2277 Шрифт:
Юлиан  Тодоров Редактор: Юлиан Тодоров

Благой Иванов изненадващо се озова на върха в тежка категория на UFC. Единственият ни представител в най-силната ММА верига на планетата е на първо място по средно прекарани минути в октагона.

Багата се изкачи до 13-о място при тежките в UFC

Справка в статистиката показва, че Багата е изкарал по 17 минути в клетката, което е повече от всеки друг в историята на спорта. Това е така, тъй като 32-годишният българин завърши и петте си мача със съдийско решение.

Той има общо 85 минути в октагона на UFC, 2 победи и 3 поражения до момента. Последните му две загуби дойдоха след много спорни резултати в картите на реферите - от Дерек Люис и Аугусто Сакай, като бяха с по 2:1 гласа, предава Sportal.

На второ място след Багата се нарежда руснакът Александър Волков със средно по 15:09 минути в клетката, а трети е Хийт Херинг с по 15 минути.

Междувременно Благой Иванов се изкачи с една позиция в генералното класиране в тежка категория. Той вече е 13-и, като изпреварва Сирил Гане.

Българинът ще се завърне за мач през февруари или март, като съперникът му още не е ясен.