България загуби от Италия след спорно съдийство

08:30, 29 мар 21 / Спорт 25 3177 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Националният отбор на България отстъпи с 0:2 на Италия във втората си световна квалификация. Андреа Белоти даде аванс на гостите след много спорна дузпа в 43-ата минута, а резервата Мануел Локатели удвои в 82-ата минута.

„Лъвовете“ пък бяха ощетени в 56-ата минута, когато спокойно можеха да получат дузпа за игра с ръка на Сенси. Поражението е първо в историята на родния футбол от „Скуадра адзура“ на наш терен, след като в предишните шест визити на италианците имахме две победи и четири равенства, пише Sportal.bg.

„Не съм Магьосника от Оз“: С много оправдания Ясен Петров се насочи към мача с Италия

Селекцията на Ясен Петров показа коренно различно лице от това срещу Швейцария, като затрудни сериозно своя противник в голяма част от мача. В крайна сметка обаче България остана без спечелена точка от двете си домакинства срещу фаворитите в група "С" на зона "УЕФА". Един от най-силните отбори на планетата пък вече има пълен актив от шест точки по пътя към Катар 2022.

На националите им предстои още един двубой след няколко дни, когато се изправя срещу Северна Ирландия.