Aутсайдерът Литва разби „лъвовете“ с 3:1

17:53, 09 окт 21 / Спорт 25 1733 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Националният отбор на България бе разбит от аутсайдера Литва в шести мач от световните квалификаци в група “С” на Зона Европа.

Домакините биха само с 3:1 “трикольорите”, които изиграха най-слабия си мач от много дълго време и напълно заслужено записаха срамна загуба. Кирил Десподов бе точен за “лъвовете” в 64-ата минута след пряк свободен удар за 1:1, след като Юстас Ласицкас (19) бе дал преднина на Литва. Федор Черних (82, 84) с два гола нокаутира трагичната България, която си позволи лукса да изпусне дузпа при 0:0 чрез Димитър Илиев. Това стана в 14-ата минута, а ударът бе спасен от вратаря Шеткус, пише Sportal.bg.

Освен трите гола Климавичюс нацели гредата, а още няколко възможности бяха пропилени от състава на Валдас Иванаускас, който имаше девет поредни загуби през тази година.

Нашите национали запазват четвъртата позиция с актив от пет пункта, на три от втория Швейцария, който обаче е с два мача по-малко. За България предстои домакинство на Северна Ирландия във вторник вечер, докато Литва приема швейцарците също на 12 октомври.