"Левски” победи "Черно море” във Варна

16:48, 27 фев 16 / Спорт 25 499 Шрифт:
Отборът на "Левски” се наложи над "Черно море” като гост с 2:0 в двубоя от 22-ия кръг на А група. "Сините” откриха резултата едва през второто полувреме, първо в 53-ата минута с гол на Георги Костадинов, а след това и в 65-ата минута с попадение на Мигел Бедоя.

Със спечелените 3 точки Левски се върна на второто място във временното класиране в шампионата с 34 точки, пред третия Берое, който е с 33. Тимът на Черно море остава с 25 точки в актива си.

През първите 45 минути варненци пропуснаха една добра възможност за гол в 34-ата минута, когато Боян Йоргачевич спаси удар с глава на Матиа Курьор. "Сините" бяха по-активни и организираха няколко по-остри атаки, които обаче не сполучиха. За отбелязване е и опасен удар на Мигел Бедоя в края на първата част, който обаче бе неточен.

Стартовите състави на отборите бяха: За "Черно море” - Георги Китанов, Даниел Георгиев, Борислав Стойчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Тодор Паланков, Бекир Расим, Георги Илиев, Педро Еуженио, Матиас Курьор и Владислав Романов, а за "Левски” -  Боян Йоргачевич, Сърджан Лукин, Мики Орачев, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Мигел Бедоя, Веселин Минев, Роман Прохазка, Александър Ем. Александров, Мехди Бурабия и Георги Костадинов.