"Шейховете" загубиха от "Дунав" в първия пролетен кръг на "Б" група

22:18, 27 фев 16 / Спорт 25 363 Шрифт:
"Нефтохимик" загуби с 0:1 гостуването си на "Дунав" в първия пролетен кръг на "Б" група. Двубоят се игра пред повече от 2500 зрители на Градския стадион в Русе.

Преди началото на мача с минута мълчание бяха почетени починалите наскоро - легендарният бранител на националния отбор по футбол Трифон Иванов, защитникът на "Левски" от 60-те години на миналия век Иван Здравков, бившият международен рефер Любчо Славчев, както и талисманът на русенската агитка Валентин Колев - Гаргата.

Дунавци започнаха по-активно и в първите минути “Нефтохимик“ трудно успяваха да минат центъра. Георги Чакъров на два пъти бе близо до отбелязване на гол, но нямаше шанс.

Мирослав Будинов обаче не сгреши в 12-ата минута. Той бе намерен непокрит в наказателното поле на "шейховете", имаше достатъчно време да се завърти и да разстреля от няколко метра противниковия вратар Петър Денчев за 1:0.

Лидерите във временното класиране продължиха да владеят топката и да създават повече атаки, при една от които имаха претенции и за дузпа. Юлиан Ненов нахлу мощно в наказателното поле на съперника и падна след съприкосновение с бранител на бургазлии, но не последва сигнал за нарушение.

До края на мача други голове не бяха отбелязани.

"Нефтохимик" Бургас: Петър Денчев, Тихомир Трифонов, Станимир Андонов, Живко Хаджиев, Даниел Гаджев (83 мин. Станислав Дрянов), Цветан Филипов, Стефан Неделчев, Владислав Мисяк (46 мин. - Теодор Стефанов), Борислав Борисов, Илия Димитров, Симеон Иванов.

"Дунав" Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (61 мин. - Ивайло Раденцов), Юлиан Ненов (83 мин. - Бранимир Костадинов), Антон Огнянов, Георги Чакъров (87 мин. - Петър Патев), Мирослав Будинов.